Príbehy TU Z každého rožku trošku TU MS 2010 JAR TU Premier League TU

Výrok dňa: A:"Odkiaľ pochádza The Paranoid? Z USA alebo z Anglicka?"
B: "Tuším, že z Dánska.
(PitBull fest, Šurany, 30. 10. 2010)

15 minutes that shook the world

11. dubna 2010 v 13:23 | Lucy |  Filmy "aj o futbale"

Po dlhšom čase ďalší zo série filmov s futbalovou tematikou. Tentokrát ide o film zameraný na jeden z bezpochyby najlepších futbalových zápasov v histórii Champions League.

15MTSTW

Každý z fanúšikov LFC si na tento deň určite pamätá. 25. máj 2005, Ataturk Stadium, Istanbul. Champions League final. AC Miláno proti FC Liverpool.
Stav zápasu po prvom polčase 3:0 pre AC Miláno. A LFC mohlo byť rado, že to nebolo viac. Drvivá väčšina fans si myslela, že zápas skončil. Preto mnohí neverili vlastným očiam, keď po polčasovej prestávke LFC behom 6. minút vyrovnal skóre zápasu, za pomoci úžasných výkonov Jerzyho Dudeka prežil urputný nátlak Milánčanov v predĺžení a skvelými zákrokmi menovaného brankára nakoniec zápas vyhral na penalty. Vyzerá to, že chlapcov z Mersey prebrala polčasová prestávka. Čo sa v nej vlastne stalo?

Odpoveď na túto otázku sa môžete dozvedieť z nového filmu 15 minutes that shook the world ( v preklade 15 minút, ktoré šokovali svet) z autorskej dielne Davida Kirbyho, fanúšika Liverpoolu. Tento fakt sa potvrdil hlavne pri niektorých scénkach filmu, napr. vykreslení rivala R. Beníteza, sira Alexa Fergusona, ako opilca, ktorý chľasce whisky a teší sa z polčasového neúspechu. Potom zdvihne telefón a zavolá svojmu zverencovi s hráčskym číslom dva Garymu Nevillovi, ktorý má na drese meno Rat Boy. Obom však potom v priebehu druhého polčasu sánka veľmi rýchlo spadne. Veľmi zábavné, miestami až prehnané, bolo aj vykreslenie fanúšikov mestského rivala - Evertonu FC.

Zaujímavé je aj herecké zastúpenie. R. Beníteza si zahral Neil Fitzmaurice, vo filme hrá veľa lokálnych obyvateľov a dokonca si samých seba zahrali hráči LFC, konkrétne Steven Gerrard, Jamie Carragher a Didi Hamann.

Film Fifteen Minutes That Shook The World mal svoju oficiálnu premiéru 16. novembra 2009 v kine Odeon Cinema v Liverpoole. Film je už taktiež dostupný na DVD, objednať si ho môžete na oficiálnej stránke FC Liverpoolu, rovnako aj vo viacerých online shopoch.

Vrelo odporúčam, ja sama som sa na tomto filme veľmi, veľmi pobavila.