Výrok dňa: A:"Odkiaľ pochádza The Paranoid? Z USA alebo z Anglicka?"

27. června 2010 v 19:08 | Lucy |  MS 2010 JAR

Nie, nie je to žiadna rozprávka o statočnom a prefíkanom orlovi ani podobné hovadiny.
Je to krutá realita.
Budem úprimná. Veľmi rada píšem články a možno by som sa v budúcnosti chcela venovať takýmto veciam, no mám jeden obrovský nedostatok. A to je to, že nedokážem písať objektívne, akokoľvek sa len snažím. A inak to nebude ani v tomto prípade. Anglický futbalový tím totižto patrí medzi moje naj nároďáky a naopak, nemecký, patrí k tým, ktoré mám rada najmenej.
Takže hor sa na krátke rewiev, ktoré bude postupne aktualizované.
german fans

Každý dobre vie, aké to je, keď sa stretnú na trávniku tieto dve mužstvá....o príjemných a napínavých 90 minút ( a často aj oveľa viac ako len 90....viete dobre, o čom točím) je furt postarané.
A takto to bolo aj teraz. Mnohé sa čakalo hlavne od Anglicka, ktoré malo po vydarenom zápase so Slovinskom doslova lietať.

No boli to práve Nemci, ktorí lietali.
A dvadsiata minúta priniesla ovocie ich snahe. Po rozohrávke brankára Nemcov Neuera sa lopta ani neviem akým zázrakom dostala pred Miroslava Kloseho, ktorého nejako zabudol postrážiť M. Upson, ktorý hral v onom zápase na mieste J. Carraghera (nechápem toto rozhodnutie, ale to je vec Capella) a prekonal brankára D. Jamesa. 1:0 pre Nemecko. Tento gól Kloseho, ktorý bol jeho 12-tym znamenal vyrovnanie rekordu slávneho Pelého v počte nastrieľaných gólov na svetových šampionátoch.

klose gol
podolski gol

Anglicko bolo pochopiteľne v šoku. A to ani len nevedeli, že to najhoršie ich ešte len čaká.
32. minúta, 2:0 pre Nemcov. Strelcom bol tentoraz L. Podolski.
Človek ktorý nepozná anglickú futbalovú reprezentáciu by si asi pomyslel, že je koniec. No my, ktorí ju už istí čas sledujeme, sme trpezlivo čakali ďalej.
A dočkali sme sa.
V 37. minúte sa Albion konečne zobudil. A nebol by to "Captain fantastic" Steven Gerrard, keby nebol pri tom. Práve jeho presne zakrútený pass využil M. Upson, ktorý hlavičkou napravil svoje predchádzajúce zaváhanie a znížil anglický deficit už len o jeden gól.

Vzápätí prišiel bezpochybne moment zápasu. 38. minúta, ktorú budú anglcikí rowdies zatracovať ešte veľmi veľmi dlho.
Záložník FC Chelsea, Frank Lampard nastrelil totižto brvno nemeckej brány. Lopta sa potom úplne jasne, evidentne a bezpochýb odrazila a podotýkam CELÝM SVOJIM OBJEMOM za bránkovú čiaru a tak to malo byť jasné skóre zápasu 2:2.
No uruguajský rozhodca jasný gól neuznal a hralo sa ďalej. Nasledoval enormný tlak Angličanov, no do konca prvého polčasu sa už skóre nemenilo.

sporný moment zápasu

V druhom polčase sa však gólová sieť vlnila znova. Z môjho pohľadu ale v nesprávnej bráne.
V 67. minúte pri obrovskej snahe Albionu dostať sa späť do zápasu akosi pozabudli na obranu, po zle rozohranej akcii na nemeckej strane prihrával Schweinsteiger Mullerovi a ten zvýšil na 3:1 z pohľadu "National elf".
A tento istý hráč odrovnal angličanov vonkoncom, keď im vstrelil aj štvrtý gól.
Výšledné skore zápasu......Anglicko 1:4 Nemecko.

nemecká radosť
anglický smútok

Čo dodať? Asi len toľko že aj o takýchto zápasoch je futbal. A že ani táto hra nie je vždy férová.
Ale komu sa nepáči, nech si prepne na iný šport.
Angličania cestujú sklamaní domov, Nemci idú ďalej. Jedno je však isté.....tento šampionát prináša ozaj veľa prekvapení. A aj preto je takýto krásny.