Výrok dňa: A:"Odkiaľ pochádza The Paranoid? Z USA alebo z Anglicka?"
B: "Tuším, že z Dánska.
(PitBull fest, Šurany, 30. 10. 2010)

Španielsko vs. Portugalsko

29. června 2010 v 22:54 | Lucy |  MS 2010 JAR
Posledný zo zápasov osemfinálových kôl tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale máme úspešne za sebou.

villa a jeho radosť

V tomto poslednom sa stretli posledný zo šiestich zástupcov starého kontinentu - celky "fúrie roja" čiže červení zúrivci a mužstvo Portugalska.
Portugalčania sľubovali ofenzívnu hru, no ten, kto im tento sľub uveril....nuž, povedzme, že je na môj vkus až príliš veľký optimista.
Boli to totiž Španieli, ktorí hrozili útokmi skoro celý zápas. Portugalci ťažili hlavne zo svojej veľmi dobrej defenzívnej hry a snažili sa využiť rýchle kontry, na ktorých čele mala byť ich veľká hviezdička z madridského Realu - Cristiano Ronaldo.
Kontry však nevychádzali podľa očakávaní, aj Španieli sa vpredu trápili s betónovou obranou Portugalska, hlavne s Pepem (teda aspoň podľa mňa) a čakali kedy sa im naskytne tá pravá príležitosť pre ich smrtiaci útok.
A tá prišla v 63. minúte. A nepremenil ju nik iný ako španielsky princ z Astúrie, nová superposila FC Barcelony - David Villa.
Kto čakal následný veľký nápor Portugalcov, nuž, nedočkal sa. Španieli totižto totálne kontrolovali hru, a hoci by aj Portugalci niečo boli radi vymysleli, chýbal im jeden základný prvok - a to futbalová lopta, ktorú si hráči espaňe pekne krásne vymieňali medzi sebou ako keby ani neboli na zápase, ale len na nejakom tréningu.
Jedna zaujímavá chvíľka však predsa len prišla v podaní Portugalcov, aj keď si myslím, že za ňu Portugalci určite neboli veľmi vďační.
Bola 89. minúta, lopta po dlhom čase v blízkosti šestnástky španielov tak, že ju vlastnili portugalci.
A tu v šestnástke ešte predtým ako k nemu dorazila lopta, udrel C. Ricardo lakťom do tváre
J. Capdevillu.
Rozhodcovia sú na takéto zákroky veľmi citlivý, hlavne na tomto šampionáte a tak nemohlo prísť nič iné ako červená karta.
Týmto zhasli aj posledné nádeje Portugalska niečo so zápasom urobiť a tak výsledné skóre zápasu bolo 1:0.
Portugalci sa so šampionátom lúčia, na Španielov čaká Paraguaj.

villa vs. ronaldo

after villa´s goal

david villa

ronaldo reaction

A ešte jedna informácia na záver. V zápase, ktorý sa hral dnes od 16:00 vyhral Paraguaj nad Japonskom. Bolo to však až po penaltách, keďže stav aj po predĺžení zostal nemenný - 0:0.
Stav po penaltách 5:3 pre Paraguaj.