Výrok dňa: A:"Odkiaľ pochádza The Paranoid? Z USA alebo z Anglicka?"

18. června 2010 v 15:10 | Lucy |  MS 2010 JAR

Taaaaaaakže....včera sľúbený článok veľmi veľmi nevydalo napísať, ale mám na to pádny dôvod.
Aký? Vyhadzovala som svojho mladšieho brata z mojej izby.
Že nechápete?
Takto. Ja a môj brat máme svoje vlastné izby. Vlastne tak to bolo. Potom sa ale naši rozhodli pre malú rekonštrukciu, následne nám pribudol nový člen rodiny a tak som bola nútená deliť sa o svoju izbu s tým brajdelárom.
Ale viac už nieeeeeeee......konečne mám späť svoje súkromie...ale teraz už k tomu zápasu...

Ako vždy, úvod zápasu som zasa nestihla. Tentoraz to bola síce moja vina, lebo nikto mi nekázal začítať sa do knihy Vyvolená tak, aby som stratila pojem o čase.
Keď som si to uvedomila, rýchlo som klusala do veďľajšej izby k tv. Zmeškala som len necelé 2 minúty, takže sa svet nezrútil (to sa stalo až trocha neskôr).
espanaNemôžem povedať, že by sa mi zápas bol nepáčil. Hralo sa celkom pekne, Španieli mali veľkú prevahu v držani lopty (tuším to bolo 65 % ku 35%).  No nie a nie dať gól. Ako keby bola brána Švajčiarov začarovaná. Jedna pekná akcia za druhou, Espaňa hrala svoju hru, takzvané "tiki - taka", ale gólový efekt to v prvom polčase neprinieslo.
O veľký šok sa postaralo druhé dejstvo, keď hádam možno z prvej poriadnej akcie Švajčiarska padol gól. Prebiehala práve 52. minúta. Úprimne, ani sama neviem ako to prebehlo, pretože som akurát pozerala von oknom pred náš dom, lebo tam bol nesmierny hluk. A keď som sa potom vrátila k debni, kukám......to čo toto?
Povedala som si ale, že neva, veď koniec zápasu je ešte ďaleko, to ešte zmáknu.
O pravdivosti týchto slov som už ale nebola 100 % presvedčená, keď už prebiehala posledná minúta nadstaveného času a skóre bolo nemenné. A pritom Španieli malo šancí dosť. Hlavne delovka Xabiho Alonsa, ktorá trafila brvno bránkovej konštrukcie volala po góle.
Nepomohla dokonca ani taká hviezdna zostava, akou Španieli disponovali....však mať na lavičke mená ako Fernando Torres či Pepe Reina, Jesus Navaz, či ako sa píše....tak to už o niečom hovorí.
Hlavne od toho prvého spomínaného sa po jeho nástupe na ihrisko očakávali zázraky. Každý si asi myslel, že sa so svojím "detským parťákom" v útoku Davidom Villom chytia a napráskajú súpera. (mená obidvoch kanonieroch znamenajú v preklade dieťa .....D. Villa je "El Guaje" a F. Torres, ako to každý isto vie, "El niňo".
No nič z toho. Švajčiari bránili jednoducho svetovo, čo po čase vyústilo do dosť veľkej netrpezlivosti "fúrie roja" a tak typická pohoda počas ich hry absolútne zmizla....
Aj preto sa po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu zrodilo prvé veľké prekvapenie turnaja......Španielsko vs. Švajčiarsko 0:1.
Čo dodať na záver? Nuž len toľko, že aj tento zápas dokázal, že futbal sa hrá na góly a nie na krásu....a aj to, že nie vždy má každý svoj deň. Švajčiari ho akiste mali, Španieli rozhodne nie.
No podľa mňa je predčasné týchto pyrenejčanov odpisovať. Turnaj je ešte dlhý, šanca na postup zo skupiny je ešte stále veľmi reálna.
Pre mňa sú ešte stále jednoznačnými favoritmi na víťazstvo. Pravdaže, hneď po Slovensku

Na záver ešte pripájam link na highlighty zo zápasu pre prípad, že by ho niekto nevidel a chcel by si pozrieť aspoň to naj z neho.