Výrok dňa: A:"Odkiaľ pochádza The Paranoid? Z USA alebo z Anglicka?"

Španielsko vs. Nemecko

9. července 2010 v 0:15 | Lucy |  MS 2010 JAR
Kks...to bol dneska deň. Normálne sa až čudujem, že mám silu sedieť ešte pri počítači. Ale teraz k tomu rewiev.

španielska radosť

Možno bol dnešok relatívne dobrý, ale včerajší večer bol nabetón suprovejší. Aj keď to zo začiatku vyzeralo všelijako. Po prvé, vôbec nebolo isté, že zápas budem môcť sledovať. Už ma totižto nebaví furt sa nejakému idiotovi prosiť, nech mi to každé tri sekundy neprepína a nehundre mi do toho poznámky typu "zasa futbal" ...ako keby tie jeho fuckerské vojnové filmy čo som ich už ja videla xy-krát boli lepšie.
No ale nakoniec som si to svojsky vyriešila a tak som o 20:29 už pekne sedela pred TV a počúvala španielsku hymnu (nemeckú som nejako prepásla...aká to škoda...irónia).

Trocha som mala obavy z toho, čo predvedie Nemecko, aby som bola úprimná. Nemám ich tím nejako extra rada, no to čo predviedli na tohtoročnom šampionáte si zaslúži rešpekt.
Na moje veľké prekvapenie sa však v úvodných minútach nedialo na polovici Španielska skoro nič.
Zápas viedol maďarský arbiter Kassai, začínali Nemci. Tí však na môj vkus až priveľmi rýchlo stratili loptu a potom to už išlo. Každý kto trocha poznám herný prejav Espaňe dobre vie, že títo pyrenejčania proste milujú mať loptu na kopačke čo najdlhšie.

A tak sa v šiestej minúte mohla "fúria roja" dostať do vedenia po veľmi peknej kolmici od Pedra smerom na Davida Villu, ktorému v zápase neasistoval jeho útočný kolega F. Torres (bol na lavičke náhradníkov). Neuer, brankár Nemecka, bol však proti a stihol vybehnúť včas aby zablokoval Villu.
Musím povedať, že potom bol zápas tak trocha mierne nudný. Nemci boli smerom dopredu úplne sterilní, boli radi ak vôbec mali loptu na kopačkách. A Španieli? Tí sa pekne hrajkali so svojou milovanou guľatou vecou, no hoci nejaké tie šance aj boli, gól to neprinieslo.

Ani po polčasovej prestávke sa obraz hry nemenil. Španieli boli stále aktívnejším tímom. V 60. minúte prišla ich veľká ofenzívna fáza. Všetko to začal Xaviho pokus prekonať Neuera peknou strelou, ten loptu nedokázal udržať a odrazila sa mu, dostala sa následne k Španielom, ktorí ju krásnou kombináciou posunuli na Iniestu, ten sa pokúsil o takú mierne centrovanú strelu, ktorú bohužiaľ nedokázal D. Villa posunúť do brány. Chýbali mu centimetre.

Potom sa blýskalo aj na druhej strane. Po Podolského centri sa k strele dostal striedajúci hráč Kroos (mi jeho meno pripomína jednu spoločnosť, ktorá vyrobila program, ktorý mi jeden celý rok znepríjemňoval život....takže nech sa na mňa nehnevá...ale nebol mi sympatický....aj keď jeho hra bola celkom v poho), no nie nadarmo je Iker Casillas najlepším brankárom sveta (teda aspoň podľa mojej mienky).

Skóre sa menilo až v 69. minúte. Španieli mali k dispozícii roh. Kopal ho Xavi ako po celý zápas, no tentoraz namiesto toho, aby ho znova vtipne na signál rozohral na krátko predviedol nádherný center do vápna, kde si briliantne, suprovo nabehol kapitán Barcelony Carles Puyol a nechytateľnou hlavičkou prekonal Neuera.
1 : 0 pre Španielsko.

gooooooool

Puyol

Kto si myslel, že Nemci konečne po tomto góle začnú hrať to, čo v zápasoch proti Anglicku a Argentínu, nuž bol sklamaný. Nemecko sa začínalo pomaličky rozpadať.
V 81. minúte vystriedal Fernando "El Niňo" Torres Davida Villu. A hoci tento útočník FC Liverpoolu nebol na trávniku ani len dve minúty, bol to práve on, kto mohol vstreliť ukľudnujúci druhý gól.
No to by mu musel Pedro Rodriguez, hráč, ktorý odohral mimoriadne dobrý zápas, v situácii dvaja na jedného prihrať, čo neučinil a tak sa Španieli namiesto gólovej radosti mohli pratať naspäť do obrany pretrpieť finálny tlak "National elf".
Ten však gólový efekt nepriniesol a tak to boli znova Španieli, ktorí skončili nemecký sen, tentoraz o zisku titulu majstrov sveta.

Nemecko sa v sobotu stretne v zápase o tretie miesto s Uruguajom, kým na Španielov čakajú v nedeľu oranžové tulipány z Holandska.

po gole

koniec zápasu

A ešte video zo zápasu...síce dosť nekvalitné, vidieť, že to bolo kamerované z TV...ale vždy lepšie ako nič, no nie?

A ešte na úplný koniec....ja viem, ja viem...povedala som si síce, že nebudem až taká hnusná k tým Nemcom.....no keď som uvidela tento obrázok....spomenula som si na niečo.

bastian
Na prvý pohľad nič extra čo??...Nemecký smútok. Nič viac. No mne to pripomenulo jeden iný, trocha starší obrázok, ktorý tiež pridávam. Je z EURO 2008 po finálovom zápase, keď sa Cesc pravdepodobne snaží utešiť Bastiana Schweinsteigera. A jedna baba bola rovnako ako ja zvedavá, že čo mu mohol asi tak Cesc hovoriť....zapojila do toho troška fantázie a na svete bol tento fiktívny rozhovor, ktorý som len tak laicky preložila z AJ do SJ. Mne sa veľmi páči...